מנדרינה – לומדים סינית בכיף

ברוכים הבאים! מצאתם את הדרך הכי פשוטה והכי משתלמת ללמוד סינית בישראל. אתם עומדים לגלות שהסינית היא לא שפה כל כך קשה ללמידה כמו שרוב האנשים חושבים, ובעוד זמן לא רב כבר לא תוכלו להשתמש במשפט "זה סינית בשבילי" כדי לתאר דברים מסובכים. קצת הסברים לפני שנתחיל.

סימנית אחת בשבוע הוא קורס אונליין חינמי לקריאה ולכתיבה בסינית. אתם נמצאים בתוך תוכן העניינים המתעדכן של הקורס, וכפי שתראו בהמשך הוא מחולק לפרקים, וכל פרק מורכב מכמה יחידות. היחידות עצמן בנויות מקבוצות של חמש סימניות כך שאתם יכולים ללמוד סימנית אחת בכל יום מראשון עד חמישי עד שתגיעו לסוף התוכן. כל התוכן הלימודי של הקורס זמין ופתוח לכל אחד ללא תשלום – לחיצה קטנה על כל מילה בתוכן ואתם בתוך השיעור המלא על הסימנית שלה. רוצים לקבל את הסיניות ישירות למייל?

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

בסוף כל יחידה יש קישור להורדה של תרגילי כתיבה וזכרון של הסימניות שנלמדו בה, ובסוף כל פרק יש קישור להורדה של חוברת סיכום ובה הסברים נוספים על הסימניות ושילובן במילים, משפטים ושיחות.


נכון לרגע זה האתר מכיל 150 סימניות.

העלאתן של סימניות אלו התאפשרה בזכות התמיכה של קוראי האתר.


פרק מבוא

יחידה 1 – מספרים

ביחידה זו הכרנו את סימניות המספרים ולמדנו כיצד מצרפים אותן יחד לכדי מספרים גדולים יותר. כמו כן התנסנו בצעדי הכתיבה הבסיסיים ובכתיבת סימניות פשוטות.

יחידה 2 – סוגי סימניות

ביחידה זו הכרנו את ארבעת הסוגים העיקריים של הסימניות מהן מורכב הכתב הסיני ולמדנו חמש סימניות מכל סוג.

יחידה 3 – עוד כמה דברים לפני שנתחיל

ביחידה זו הכרנו חמש סימניות שימושיות אשר כל אחת מהן בדרכה שלה לימדה אותנו דבר חשוב על השפה הסינית.

פרק 1 – אנשים

בפרק זה נכיר רכיבי כתיבה הקשורים לבני אדם, נלמד את שמות הגוף ונרכוש את אוצר המילים הדרוש לניהול שיחה בסיסית.

יחידה 1 – אדם והליכה

ביחידה זו נכיר סימניות המכילות את רכיבי הכתיבה הבסיסיים באמצעותם מבטאים את המשמעות של בני אדם, וגם את הרכיב אדם כפול אשר קשור להליכה.

יחידה 2 – אישה וילד

יחידה 3 – השלמת אוצר מילים

שיעור וידאו פרק 1

פרק 2 – פה ודיבור

בפרק זה נתמקד ברכיבי כתיבה וסימניות הקשורים בפה ובדיבור. כמו כן נלמד כיצד לומר מה שמנו ולשאול אנשים אחרים איך קוראים להם.

יחידה 1 – פה

לאחר שפרק המבוא הכרנו את הסימנית העתיקה והספרותית לפה, ביחידה זו נלמד את הסימניה המודרנית המקבילה יחד עם ארבעה פעלים שימושיים הקשורים לפה באופן כזה או אחר ועוד סימניות הקשורות אליו מבחינה אנטומית.

יחידה 2 – דיבור

ביחידה זו הכרנו את הסימנית הבסיסית המבטאת את המשמעות של דיבור ולמדנו ארבע סימניות נוספות בהן היא משמשת כרכיב כתיבה.

יחידה 3 – אוצר מילים נוסף

ביחידה זו נכיר עוד שלוש סימניות המכילות את רכיב הכתיבה 'פה' ונלמד את מילת השאלה 'מה'.

שיעור וידאו פרק 2

פרק 3 – גדלים, כמויות וגילאים

בפרק זה נלמד לשאול אנשים מה גילם ולומר את גילנו וכמו כן נכיר שלושה זוגות שימושיים של הפכים.

שיעור וידאו פרק 3

פרק 4 – לשם ובחזרה

בפרק זה נכיר את רכיב הכתיבה אף המבטא גם עצמיות, נדבר קצת על מדינות וארצות ובהן גם ישראל, נלמד את הפעלים לבוא, ללכת ולחזור ומילים שימושיות נוספות הקשורות אליהם קשר הדוק.

יחידה 1 – באים והולכים

ביחידה זו נכיר את רכיב הכתיבה אף ושימושיו הרבים, נדבר קצת על עצמיות, נלמד כיצד אומרים וכותבים ישראל, נתוודע אל הפעלים החשובים לבוא וללכת, ונסגור בשתי סימניות אשר יאפשרו לנו לשאול ולענות לגבי מיקום בסיסי של דברים.

יחידה 2 – ארצות ומדינות

ביחידה זו נתוודע את רכיב הכתיבה מסגרת תוחמת יחד עם ארבע סימניות בהן הוא מופיע ולאחר מכן נכיר את השמות של ארבע מדינות בולטות והשפות אשר מדברים בהן.

פרק 5 – בית ומשפחה

בפרק זה נכיר את רכיב הכתיבה 'גג' ורכיבי כתיבה נוספים הקשורים לבית ומשפחה. כמו כן נלמד כיצד לכנות את כל בני המשפחה הקרובים, החל מהורים ואחים וכלה בסבים ונכדים.