אודות

מה זה סימנית?

סימנית היא סימניה סינית. הסימניות הן אבני הבניין של הכתב הסיני. בשפה הסינית הדברים עובדים קצת אחרת והכתב שלה לא מתבסס על אותיות אלא על סימניות. סימניות הן לא ממש מילים וגם לא בדיוק שורשים אלא נופלות איפשהו באמצע – הן פשוט מבטאות משמעות. בשונה משפות אחרות, בסינית אפשר לדעת קרוא וכתוב גם מבלי להיות מסוגלים לדבר את השפה.

מה זה סימנית אחת בשבוע?

סימנית אחת בשבוע הוא קורס סינית חברתי ומילון סימניות בהתהוות. הרעיון של האתר הוא פשוט – בכל שבוע תתפרסם כאן (לפחות) סימנית אחת מלווה בפירוש, הסבר קצר ,קובץ שמע למי שרוצה ללמוד את ההגייה וקובץ גרפי המסביר כיצד כותבים אותה. הסדר של הסימניות נבחר בקפידה והעמוד מתקדם מן הקל אל הכבד ומן הפשוט אל המורכב. לאט ובהדרגה, סימנית אחר סימנית נפרק את החומה הסינית.

למי האתר מיועד?

האתר מיועד לכל מי שמתעניין בשפה הסינית ואין צורך בידע מוקדם. בין אם תמיד רציתם ללמוד סינית אך אף פעם לא התחלתם מסיבות כאלו ואחרות, ובין אם אתם כבר לומדים סינית במסגרת אחרת אך רוצים לחזק את יסודות הקריאה והכתיבה ולהרחיב את אוצר המילים שלכם – האתר הזה בשבילכם.

למה כדאי ללמוד סינית?

לרכוש שפה נוספת זה תמיד רעיון טוב, ועל הביקוש הגובר לדוברי סינית לא צריך להרחיב. מלבד זאת מחקרים טוענים שהדבר הכי טוב שאנחנו יכולים לעשות עבוד המוח שלנו הוא ללמוד שפה חדשה או לפתח תחביב שקשור במוסיקה או בציור. בסינית, שפה טונלית עם כתב ציורי, אנחנו מקבלים שלושה במחיר אחד. דיל לא רגיל! חוץ מזה, לקרוא סינית עוזר להסתדר גם ביפן. מה עוד אפשר לבקש משפה?

כמה סימניות יש?

זה תלוי איך סופרים אבל בגדול כדי להיות מסוגלים לקרוא עיתון סיני צריך להכיר כ-3,000 סימניות. אכן מספר רציני אבל האמת היא שזה הרבה פחות מסובך מה שזה נשמע, וכל שמתקדמים יותר כך לומדים להכיר את ההיגיון הפנימי של הכתב והכל נעשה פשוט יותר. שלא לדבר על הניסים והנפלאות שכל העסק יחולל לזיכרון החזותי שלכם.

כמה זה עולה?

סימנית אחת ביום הוא קורס סינית חברתי מבוסס מימון המונים. האתר עצמו פתוח לכל מי שרוצה ללמוד וליהנות ממנו וכדי להיות תלמידים מן המניין כל מה שצריך לעשות זה לעקוב אחרי התכנים המועלים אליו. לכו לסרגל הכלים של האתר (נמצא בצד שמאל אם אתם גולשים במחשב אישי ובתחתית העמוד אם אתם גולשים ממכשיר נייד), הזינו את כתובת המייל שלכם בשדה המיועד והירשמו. בנוסף מומלץ לעשות לייק לסימניה אחת ביום גם בפייסבוק ולהגדיר את העמוד כ-See First תחת Following כדי לוודא שתוכן מן העמוד יופיע בפיד שלכם. אם תבחרו לממן את האתר תקבלו חומרי סיכום ותרגול שיעזרו לכם להטמיע את הסימניות בזכרון ולהבין את השימוש במעשי שלהן.

מי עומד מאחורי סימנית אחת ביום?

אני. רן אתיה.  סטודנט לתואר שני בהוראה בינלאומית של השפה הסינית ב-Beijing Normal University. אני חי ונושם את השפה כבר למעלה מעשר שנים, בעיקר בסין. מתחיל את היום עם קערה של סימניות בחלב ומגרגר סימניות לפני השינה. חושב לכולם מגיע ליהנות מהכתב הסיני לפחות כמוני.