3-טון שלישי, en, h, אדם כפול, כללי, סימניות פיקטו-פונטיות, רמה 1, רמה א

מאוד

הסימנית שלנו להיום היא גם השימושית ביותר מבין אלו שלמדנו השבוע. כל ההליכות שעשינו, הצעדות שערכנו והמרחקים שגמענו עם הרכיב 彳 בחמשת הימים האחרונים היו בעיקר כדי שנכיר את הסימנית הבאה.

very

hěn

הסימנית 很 היא סימנית מאוד מאוד נפוצה וזה בגלל שהפירוש שלה הוא מאוד. הוגים אותה hěn וחשוב לשים לב שהאות h ב-pinyin מבטאת צליל שהוא לא בדיוק ה' ולא בדיוק ח' אלא נמצא איפשהו באמצע כמו ח' ממש רכה. גם האות e מבטאת צליל שהוא לא בדיוק אָ ולא בדיוק אֶ אלא נמצא איפשהו ביניהן. הסימנית נכתבת בתשעה צעדים. שימו לב שצעד שבע כולל מהלך שעדיין לא נתקלנו בו והוא שבירה של קו אנכי לעלייה קצרה. זה לא בדיוק אותו דבר כמו וו למרות שזה נראה דומה.

very_wss

מתחילים ברכיב 彳 (צעדים 1-3) אותו אנחנו כבר יודעים איך לכתוב, לאחר מכן קו אופקי משמאל לימין הנשבר מטה (4), שני קווים אופקיים קצרים משמאל לימין (5-6), קו אנכי ארוך מלמעלה למטה הנשבר לעלייה קצרה ימינה (7), קו גולש שמאלה (8) ולסיום קו גולש ימינה (9).

הסימנית 很 היא סימנית פיקטו-פונטית (艮 רומז על ההגייה) וישנם שני הסברים אפשריים לגבי מקור הסימנית והקשר שלה להליכה. הראשון שהפירוש המקורי של הסימנית היה קשור להתנהגות לא מוסרית וחוסר ציות, כלומר מישהו שהתרחק מאוד מדרך הישר. ההסבר השני הוא שהרכיב 艮 הוא לא רק פונטי והסימנית כולה מתארת מישהו שהולך בדרך ונאלץ לסובב את ראשו לאחור משום שהוא חלף על פני משהו מאוד מוזר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s